7 grudnia 2010

Poradnik bezpiecznego kredytobiorcy Cz.1

Poradnik bezpiecznego kredytobiorcy Cz.1


Autorem artykułu jest Rafał Miśkowiec




Coraz większa ilość osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej. Cele, jakie chcemy zrealizować dzięki temu są bardzo różne, od remontu mieszkania, przebudowy domu po zakupu nieruchomości.

Poradnik bezpiecznego kredytobiorcy Cz.1Cele, jakie chcemy zrealizować dzięki temu są bardzo różne, od remontu mieszkania, przebudowy domu po zakupu nieruchomości.


W najbardziej optymistycznym wariancie, biorąc pod uwagę czas kredytowania, jest to zobowiązanie na kilka bądź kilkanaście lat. Bardzo często jest tak, i to za sprawą samych banków i ich ofert, że takie zobowiązanie kończy się po 30 lub więcej latach. Często nasze wybory są podyktowane marzeniami i celami, które sobie stawiamy i które chcemy osiągnąć.


Rzeczywistość


To jak patrzymy na sposób realizacji naszych zamierzeń warunkuje ich szczęśliwą realizację. Jeśli odpowiednio wcześniej, choć dostatecznie dobrze zaplanujemy to, co należy zrobić, nic niespodziewanego nie powinno się wydarzyć. Są jednak sytuacje, w których możemy być niemile zaskoczeni. Są to sytuacje losowe, na przykład choroba lub nieszczęśliwy wypadek.


Wybór


Przy wyborze banku wielokrotnie kierujemy się takimi kryteriami jak: wysokość raty, oprocentowanie kredytu lub pożyczki, marża banku, długość kredytowania, konieczność posiadania wkładu własnego czy czas oczekiwania na decyzję kredytową.


A kto zadba o naszą prywatną sytuacją?


„Jeśli uważasz, że nikt o tobie nie myśli, spróbuj nie zapłacić raty kredytu bankowego".



Ile razy podejmując decyzję o wzięciu kredytu bankowego zadaliśmy sobie pytania:



Kiedy moje sytuacja finansowa może ulec pogorszeniu?


W jaki sposób powinienem zabezpieczyć swoje zobowiązanie w banku w razie wypadku, choroby, niezdolności do pracy czy kłopotów finansowych?


Ile kosztuje gwarancja spłaty kredytu w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych?



Wraz z doświadczeniem życiowym, które zdobywamy, rośnie nasza zdolność widzenia rzeczy, które mogą się wydarzyć wbrew naszej woli. Cała sztuka polega na tym, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.



Najciekawsze jest jednak to, że sztuka odpowiedniego przewidywania nie stoi w sprzeczności z optymistyczną realizacją naszych marzeń.



www.PulsPieniadza.pl
Photo: sxc.hu



---

Zamieszczone rozwiązania zostały wielokrotnie sprawdzone, zastosowane i są gotowe do użycia w obecnej sytuacji na rynku, jeżeli masz jakieś trudności skontaktuj się ze mną.
Pozdrawiam Serdecznie

Edycja po akceptacji.
www.PulsPieniadza.pl



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz