16 lutego 2011

Jak znaleźć najlepszą usługę private banking?

Jak znaleźć najlepszą usługę private banking?

Autorem artykułu jest Piotr P



Coraz większa ilość osób osiąga takie zarobki, że przestaje być zainteresowana standardowymi usługami bankowymi, tak jak reszta klientów.

Ci lepiej uposażeni klienci oczekują wręcz od instytucji finansowych, że te zaproponują im jakieś ciekawe specjalne rozwiązanie ze względu na wielkość lokaty, ilość transakcji. Faktycznie też i same banki zaczęły wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich potencjalnych klientów. Powstała instytucja czy narzędzie określane terminem private banking, czyli usługa dla najbardziej prestiżowych klientów banków, którym przyznawane są specjalne przywileje. Również na tym polu banki między sobą konkurują mając świadomość, że taki specjalny klient dla banku oznacza większą szansę na zarobek związany z współpracą.

Zatem klientom w ramach usługi private banking oferowane są dodatkowe specjalne karty, do konta, możliwość dokonywania inwestycji oraz lokowania środków na specjalnych warunkach. Oczywiście oferty różnią się między sobą i każdy powinien dobrze się przyjrzeć czy faktycznie dana propozycja jest warta rozważenia czy też lepiej skorzystać z usług innego banku. Nie każdy ma rozeznanie, dlatego warto wchodzić na strony gdzie są porady dotyczące tego, w jaki sposób, że wybierać prywatne usługi bankowe.

Jest kilka kryteriów, które wpływają na to czy oferowany przez dany bank private banking jest faktycznie ciekawą usługą dla najlepszych klientów czy tylko i wyłącznie sprytną sztuczką marketingową.

To, co jest brane przez fachowców przy ocenie usługi powinno być też brane pod uwagę przez osoby prywatne, które ze względu na dobrą sytuację finansową są zainteresowane takimi usługami jak prywatne usługi bankowe. Pierwszym kryterium wspominanym w działach typu porady jak wybierać, wskazywana jest minimalna suma depozytu czy inwestycji dokonanej przez klienta. Czyli krótko mówiąc ile klient musi środków zainwestować żeby uzyskać status specjalnego klienta w banku.

Sam fakt, że człowiek posiada konkretne środki finansowe nie znaczy, że lubi przepłacać i to szczególnie, kiedy jest to zupełnie niepotrzebne. Zatem mimo pozornej nieistotności to opłaty za konto też mają znaczenie, kiedy wybiera się dla siebie, private banking. Nie ma powodu, dla którego miałby klient oddawać pieniądze za darmo.

Oprocentowanie lokat jest tym elementem, który zdecydowanie budzi zainteresowanie klienta, któremu bank oferuje taką usługę jak prywatna bankowość. Większość banków oferuje bardzo podobne stawki oprocentowania. Różnice dotyczą przede wszystkim tego, jakie są możliwości negocjowania stawek oprocentowania, wysokości minimalnych lokat.

private banking

Kiedyś większe dziś już zdecydowanie nie tak silne znaczenie miały karty wydawane do rachunku. Obecnie jest to lukier na torcie. Zatem nie tym ile czy jakie karty bank oferuje powinno być kryterium decydującym dla klienta.

Wybierając prywatne usługi bankowe, zatem klient powinien faktycznie zwracać uwagę na to, co jest zdecydowanie najistotniejsze pod względem czysto ekonomicznym. Czytając porady na portalach poświęconych tematyce tych usług bez wątpienia podejmie potencjalny klient najlepszą z możliwych decyzji.

---

Tu znajdziesz samochody używane i nowe.

Najtańsze akcesoria motocyklowe w internecie.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

9 lutego 2011

Kiedy Twój bank rozpozna Cię po głosie?

Kiedy Twój bank rozpozna Cię po głosie?

Autorem artykułu jest Doradca Doradca



Zaawansowana technologia wkracza wielkimi krokami do instytucji finansowych. Kiedy spojrzeć na zmiany, jakie wprowadziły niektóre instytucje w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

okaże się, że w większości miały one związek z obsługą klientów. Karty zbliżeniowe, dodatkowe funkcje w bankomatach ułatwiające ich obsługę osobom niepełnosprawnym czy te znacznie ułatwiające deponowanie gotówki w wpłatomatach czy bankomatach z taką samą opcją.

Słychać inaczej

Już wkrótce, być może w czasie krótszym niż 2 lata, bank w którym mamy na przykład konto osobiste będzie mógł rozpoznać nas po sposobie w jaki mówimy. Technologia identyfikacji głosem umożliwia dokonanie zidentyfikowanie i weryfikację osoby dzwoniącej poprzez infolinię instytucji lub firmy wykorzystującej takie rozwiązanie.

Zastosowanie biometrii głosowej może być wykorzystane w sytuacji, kiedy będziemy chcieli sprawdzić stan konta. Funkcjonalność ta znajdzie także zastosowanie w sytuacji, naszego połączenia telefonicznego z infolinią banku i rozmowie o osobistych informacjach na przykład o kredycie hipotecznym, karcie kredytowej czy lokatach terminowych.

Działa sprawnie

Identyfikacja osoby na podstawie cech jego głosu na wysokim poziomie proponuje kilka firm na całym świecie. Instytucje korzystające z tych rozwiązań to między innymi firmy telekomunikacyjne, dostawcy usług medycznych, przedsiębiorstwa, organy ścigania i agencje rządowe znajdujące się na całym świecie, od Ameryki Północnej po Nową Zelandię.

Dla klienta i dla banku

Jak deklarują przedstawiciele firm wdrażających biometrię głosową, są to rozwiązania bezpieczne dla klientów. Czas pokaże jak te rozwiązania funkcjonują w praktyce, bo skrócenie czasu rozmowy telefonicznej brzmi obiecująco, natomiast nie może się to odbyć kosztem bezpieczeństwa.

Cel jaki banki sobie stawiają wdrażając biometrię głosową, to usprawnienie czasu logowania do banku z kilkudziesięciu do kilku sekund. Pozwoli to zmniejszyć czas obsługi klientów, a tym samy zwiększyć wydajność i zmniejszyć koszty banków?

W chwili obecnej z informacji uzyskanych wiemy, że prace nad zastosowaniem technologii identyfikacji głosem prowadzą min. PKO BP, Deutsche Bank PBC, a także BZWBK i Bank Polskiej Spółdzielczości.

---

Zapraszam serdecznie na stronę internetową po dodatkowe porcje korzystnych rozwiązań.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kredyt przez internet

Kredyt przez internet

Autorem artykułu jest Szymon Machniewski



By otrzymać kredyt należy złożyć w banku szereg dokumentów, które mają potawierdzić m.in. generowane, miesięczne dochodu, obciążenia finansowe, liczbę członków rodziny oraz wiele innych, ważnych dla banku kwestii.

Otrzymywanie kredytów bankowych możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy dana osoba spełni wszystkie oczekiwania jakie stawiane są przez taki bank. Owych oczekiwań wskazać można coniemiara - nie ma czegoś takiego, by bank przyznał kredyt osobie, która nie posiada zdolności kredytowej. Jak zatem jeszcze przed składaniem wniosku kredytowego sprawdzić, czy posiada się zdolność kredytową? Wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy wejść na stronę jednego z banków i znaleźć kalkulator kredytowy. Z reguły banki umieszczają na swoich witrynach uproszczoną wersję takiego kalkulatora, dzięki któremu można sprawdzić czy ma się możliwość otrzymania środków z danego banku. Oczywiście kalkulator uwzględnia ledwie kilka kwestii takich jak miesięczne dochody, liczba członków rodziny oraz miesięczne wydatki. Nie należy zatem stwierdzać po takich obliczeniach, że z pewnością otrzyma się kredyt. Niema w tym zupełnie nic pewnego. Kredyt można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy spełni się wiele innych wymogów.

Klient, który złoży wniosek o kredyt przez internet, będzie bardzo dokładnie sprawdzony, podobnie zresztą jak wszyscy inni klienci. Zweryfikowana zostanie jego zdolność, a także sprawdzona jego dotychczasowa historia z danym bankiem. Na tej podstawie zostanie podjęta ostateczna decyzja stwierdzająca, że dany klient otrzymuje bądź nie, kredyt w danej wysokości. Banki podejmują takie decyzje nawet tygodniach, szczególnie jeśli chodzi o przyznanie bardzo wysokiego kredytu hipotecznego. Wtedy osoba składająca wniosek musi być szczególnie dokładnie sprawdzona.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 lutego 2011

Jak założyć konto w Banku? Sposoby na założenie konta bankowego - porównanie.

Jak założyć konto w Banku? Sposoby na założenie konta bankowego - porównanie.

Autorem artykułu jest Redakcja kontowbanku.org



Jeżeli chcesz założyć konto w Banku, musisz wiedzieć, że Istnieje kilka sposobów na założenie konta bankowego. Przedstawiamy zalety i wady każdego z rozwiązań. Jak najszybciej i najłatwiej założyć konto z dostępem przez internet, czyli internetowe?

Jak założyć konto? Są 2 sposoby na jakie możesz to zrobić. To nic trudnego. Jeżeli wybrałeś już najlepsze konto w Banku, wystarczy, że udasz się do placówki lub wypełnisz wniosek przez Internet. W tabeli - porównaniu na końcu artykułu przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań. W dobie Internetu i szeroko rozwiniętej usługi bankowości elektronicznej, internetowe konto bankowe może założyć niemal każdy, nawet osoba która ukończyła 13 lat - oczywiście za zgodą Rodzica lub Opiekuna. Jeżeli trafnie wybrałeś najlepsze dla Siebie konto bankowe, za założenie konta bankowego, prowadzenie i wszystkie transakcje nie zapłacisz nawet grosza. O czym należy pamiętać po założeniu konta bankowego?

Nawet jeśli założysz najlepsze konto bankowe, nadal możesz połknąć haczyk...

Jeśli wybrałeś Bank, pamiętaj, że nie zawsze warto przywiązywać się do niego na stałe tzn. powinniśmy uważać, w chwili kiedy będziemy potrzebować kredytu. Większość z Nas w celu jego zaciągnięcia kieruje swoje kroki prosto do swojego Banku (tzn. do tego, w którym ma konto). To błąd, na który liczą niektóre Banki oferujące darmowe konta. Kredyt zaciągnij w Banku, który oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie. Wybór takiego Banku powierz doradcy finansowemu np. Open Finance, gdzie nie pobiera się prowizji.

Założenie konta bankowego w placówce - sposób tradycyjny

Jak założyć konto w Banku przez InternetPierwszym rozwiązaniem jest pójście do placówki wybranego Banku i czkanie w kolejce marnując swój cenny czas, a następnie wypełnienie wniosku z pomocą konsultanta wybranego Banku o konto bankowe. Pozostaje jeszcze podpisanie obszernej umowy, której przeanalizowanie zajęłoby Ci minimum kilka godzin, a dla Banku oznaczałoby utratę kilkunastu klientów stojących w kolejce. Dlatego podpisujesz bez namysłu, automatycznie konto jest w pełni aktywne. Jeżeli jest to konto internetowe, możesz po powrocie do domu zalogować się na nie przez Internet i sprawdzić stan konta.

Nowoczesny i wygodny sposób na założenie konta - jak założyć konto przez Internet?

Nie musisz tracisz czasu na czekanie w kolejkach. Możesz założyć swoje konto bankowe przez Internet. Potrzebujesz tylko dowodu osobistego, który jest jedyną niezbędną rzeczą. Musisz uważać na czyhające haczyki w ofertach (zakładamy, że jesteś zdecydowany już na konkretne konto). Masz więcej czasu na analizę oferty, do ostatniej chwili możesz porównywać parametry kont, a w większości przypadków wniosek do niczego jeszcze nie zobowiązuje, co nie znaczy, że nie mogą czyhać w nim ukryte haczyki. Bądź uważny. Po wypełnieniu wniosku odbierasz telefon od Kuriera i wspólnie ustalacie dogodny dla Ciebie termin podpisania umowy przez wizytę u Ciebie. Podpisujesz dostarczoną Ci umowę w obecności Kuriera, który dostarcza ją do wybranego przez Ciebie Banku. Otrzymujesz wtedy pakiet aktywacyjny, za pomocą którego aktywujesz swoje konto telefonicznie lub przez Internet. Dopiero po kilku dniach od tego momentu możesz w pełni korzystać z konta (Bank musi zweryfikować dokumenty). Nie jest trudno założyć konto w Banku przez Internet tym bardziej, iż o stanie procesu jesteś na bieżąco informowany e-mailowo.

Jak założyć konto? Przez Internet czy w placówce Banku? Porównanie rozwiązań.

Sposób założenia konta bankowego Czas trwania Wygoda
Przez Internet

Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut

Na Kuriera trzeba poczekać kilka dni

Po podpisaniu umowy musimy poczekać

jeszcze ok. 2 dni, aby założenie konta bankowego

zostało zweryfikowane przez Bank. Czekasz długo,

ale nie marnujesz czasu w Banku.

0,5 pkt dla rozwiązania


Zdecydowanie wygodniejszy sposób,

zwłaszcza dla osób, które mieszkają

z dala od placówki swojego Banku i

chcą założyć konto internetowe, z

którego będą korzystać przez Internet.

Założenie kotna w Banku w ten sposób

nier wymaga od Nas nawet ruszania

się z domu.

1 pkt dla tego sposobu założenia konta

W oddziale wybranego Banku

Czas spędzony w oddziale w kolejce +

Czas spędzony na lekturze i podpisaniu umowy

Łączny czas trwania - 1-2 godziny pobytu w

placówce. Konto jest automatycznie aktywne.

1 pkt dla tego rozwiązania


Ze względu na konieczność studiowania

umowy pod presją czekających w kolejce

następnych klientów oraz czas postoju w kolejce

sposób jest mniej wygodny.

0 pkt dla tego rozwiązania

Założenie konta bankowego przez Internet jest rozwiązaniem, które wygrywa w tym porównaniu. Sporządziła je Redakcja poradnika, który tłumaczy jak założyć konto, które w danym miesiącu jest najlepsze. Zapraszamy!

---

Redakcja poradnika internetowego, który traktuje o tym jak założyć konto w Banku, które jest aktualnie najkorzystniejsze i najlepsze - ułatwiającego wybór i założenie konta bankowego przez Internet.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Jak wyliczyć zdolność kredytową?

Jak wyliczyć zdolność kredytową?

Autorem artykułu jest Szymon Machniewski



To, jak wysoki kredyt będziecie mogli otrzymać uzależnione jest od szeregu bardzo ważnych czynników, które wpływają na zdolność kredytową. O jakich czynnikach dokładnie mówię? Czy zdolność można wyliczyć samodzielnie?

Zdolność kredytowa uzależniona jest od kilku bardzo ważnych czynników, które w dużej mierze decydują o tym, czy wogóle otrzymacie kredyt. Oczywiście waszą zdolność możecie samodzielnie wyliczyć poprzez kalkulator kredytowy, jaki znajdziecie w serwisach finansowych, w internecie. Zanim jednak rozpoczniecie wyliczanie zdolności, powinniście udzielić sobie odpowiedzi na kilka ważnych pytań, które będą decydować o tym, czy wogóle posiadacie szansę na otrzymanie kredytu. Te pytania to przede wszystkim:

1) czy w ostatnich latach zaciągaliście kredyty i spłacaliście je terminowo?

2) czy wasza umowa o pracę obejmuje nieograniczony czas

3) czy posiadacie wysokie zobowiązania finansowe?

4) czy dajecie radę podołać wszystkim podstawowym wydatkom?

Niestety, ale w Polsce bardzo często, ludzie w sposób nie rozważny podchodzą do kredytów. Oszukują we wnioskach, przez co udaje im się otrzymać środki, aczkolwiek nie jest to powód do zadowolenia. Otrzymanie kolejnego kredytu wiąże się z koniecznością jego spłaty, a w przypadku nie spłacania w wyznaczonych termiach, bank może takiego kredytobiorcę całkowicie zniszczyć. Jeśli takiemu klientowi zostały przyznane pożyczki hipoteczne, to może stracić nieruchomość. Jeśli był to kredyt gotówkowy to komornik może odebrać wszystkie cenne urządzenia oraz sprzęty.

Po tych wszystkich pytaniach warto jest uruchomić kalkulator kredytowy. Będziecie musieli wprowadzić do niego poziom swoich miesięcznych dochodów oraz wydatków. Wskazać należy liczbę osób należących do gospodarstwa oraz ewentualne obciążenia kredytowe. Jeśli podane informacje będą prawdziwe, to możecie być pewni uzyskania prawidłowego wyniku.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Najlepszy bank 2010

Najlepszy bank 2010

Autorem artykułu jest Szymon Machniewski



Grudzień zawsze jest miesiącem podsumowań. Wtedy właśnie powstają rankingi, opisy oraz ciekawe informacje na temat tego, co wydarzyło się w gospodarce w tym roku. Najciekawsze rankingi zawsze tyczą się banków, które przez cały rok bardzo aktywnie pracują nad zdobyciem ogromnej popularności.

Gold Finance opublikowało już pierwsze rankingi związane z bankami. Ranking banków Gold Finanse obejmuje dane dotyczące najlepszej oferty kont osobistych, jakie w 2010 roku przygotowano. Zapewne pierwsze miejsce w tym rankingu nie będzie dla kogokolwiek zaskoczeniem - zajął je Alior Bank, który stworzył konto osobiste, na którym nie tylko trzymamy środki bez większych opłat, ale również dostajemy pieniądze jeśli będzie właśnie tam posiadali oszczędności. Początek roku 2010 stał właśnie pod znakiem płacenia za zakładanie kont oraz aktywne korzystanie z nich. Nie ukrywajmy, że utrzymywanie oszczędności na koncie, jest dla banku bardzo ważne - może on tymi środkami gospodarować choćby poprzez udzielane kredytów.

Omawiany ranking banków wyróżnił także Polbank oraz tradycyjnie mbank. Wysoką pozycję zajęło również konto osobiste w Inteligo. W kolejnych tygodnich poznamy zapewne banki, które przygotowały najciekawsze akcje promocyjne, te które osiągnęły najlepszy wynik finansowy, oferowały najlepsze kredyt oraz wyróżniły się w dziesiątkach innych zadań. Banki będa musiały sobie podsumować te rankingi tak, by wiedzieć co mają robić w kolejnym roku. Niestety, ale wszystkie banku muszą działać bardzo aktywnie by uzyskiwać wyniki takie, jakich oczekują właściciele. Zapewne duża część banków uzyskała ujemny wynik finansowy w 2010, a 2011 będzie jeszcze gorszy. Nie zapominajmy, że od stycznia nie będzie już dostępny program rodzina na swoim, a dodatkowo jeszcze wprowadzane są utrudnienia wynikające z tzw. rekomendacji T.

Marki, które zostały wymienione w artykule są jak najbardziej godne korzystania z usług. Polbank czy Alior Bank pracowały na pozytywną opinię oraz uznaną markę przez długi okres. Warto jest docenić włożoną przez nie pracę.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Gotówka od ręki? Sprawdź, co wybrać.

Gotówka od ręki? Sprawdź, co wybrać.

Autorem artykułu jest Joanna M.



Potrzebujesz pilnie pieniędzy ale nie wiesz, która oferta bankowa jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Oto najpopularniejsze sposoby uzyskania dodatkowych pieniędzy na nagłe wydatki.

-Karta kredytowa. To świetne rozwiązanie, gdy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na krótki czas. Płacąc kartą, możesz pożyczyć od kilkuset do kilku tysięcy złotych (zależy od twoich zarobków). Bank nie nalicza odsetek, gdy dług oddasz w określonym czasie (50-60 dni). Zaciągniętą na karcie pożyczkę możesz rozłożyć na raty i spłacać jak zwykły kredyt, wtedy jednak zapłacisz odsetki, i to niemałe (obecnie maksymalnie 20 procent w skali roku). Pamiętaj też, że gdy wypłacisz pieniądze kartą z bankomatu, odsetki będą naliczane od pierwszego dnia!
-Szybka pożyczka. Wybierz ją, gdy potrzebujesz pożyczyć większą kwotę (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych) na dłuższy czas (kilka lat). By otrzymać pożyczkę, będziesz potrzebował zaświadczenia o zarobkach, a bank dodatkowo sprawdzi, czy nie figurujesz na liście dłużników. Decyzję o przyznaniu pożyczki zwykle otrzymasz w ciągu kilku godzin, a pieniądze w kilka dni. Koszt pożyczki to nie samo oprocentowanie, ale też np. opłata przygotowawcza i prowizja. Dlatego zawsze proś o podanie RRSO- ostatecznej ceny pożyczki (obecnie maks. 20 proc. w skali roku).
-Debet. Weź pod uwagę, jeśli szukasz niskiej pożyczki maksymalnie na miesiąc. Debet uruchamiany jest w koncie i zwykle wynosi kilkaset złotych, a jego oprocentowanie jest porównywalne do karty kredytowej. Całość zaciągniętego debetu wraz z odsetkami musisz spłacić w ciągu miesiąca, potem znów możesz go użyć. Odsetki są liczone tylko za okres korzystania z kredytu. Termin spłaty debetu jest przestrzegany bardzo restrykcyjnie. Gdy spóźnisz się z oddaniem pieniędzy choćby o jeden dzień, bank zacznie ci naliczaćodsetki karne (ok. 20 proc. w skali roku).
-Kredyt odnawialny w koncie. Działa bardzo podobnie jak debet, tyle, że nie musi być spłacony w ciągu jednego miesiąca. Limit przyznawany jest na rok, a za jego udostępnienie bank pobiera prowizję, zwykle jest to ok. 0,5- 1 proc. przyznanego limitu. Odsetki (niższe niż zwykłej pożyczki i debetu) liczone są tylko od wykorzystanej kwoty.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl